Літній сад

Літній сад

Літній сад

Літній сад

Літній сад – один з найстаріших парків Санкт-Петербурга, він вважається практично ровесником міста. Літній сад є важливим пам’ятником садово-паркового мистецтва вісімнадцятого століття і визнаний культурною спадщиною Російської Федерації.

Літній сад був закладений в 1704 році. Цар Петро I особисто вибрав місце для саду, а також безпосередньо керував першим етапом його створення – вибором меж і плануванням. До середини вісімнадцятого століття сад служив царю літньою резиденцією.

Літній сад розташований на острівці і з усіх боків оточений водою. Планування парку досить сувора – три паралельні алеї йдуть уздовж всієї території, а під прямим кутом їх перетинають доріжки. Алеї прикрашені безліччю скульптур із мармуру та каменю – на доріжках парку зустрічаються як статуї історичних особистостей, так і персонажі міфів. Деякі з колишніх скульптур Літнього саду тепер поповнюють музейні колекції, наприклад, славнозвісна Венера Таврійська, яка демонструється в Ермітажі. Також Літній сад славиться своїми фонтанами – їх тут безліч.

Літній сад – одне з найкрасивіших місць північної столиці. Це місце послужило джерелом натхнення для багатьох поетів, також сад можна побачити на картинах живописців колишньої епохи. Зараз Літній сад – одна з головних визначних пам’яток Санкт-Петербурга і улюблене місце відпочинку городян.