Набережна Фонтанки

Набережна Фонтанки

Набережна Фонтанки

Набережна Фонтанки

Архітектурний вигляд набережної Фонтанки і прилеглих районів складався протягом довгих років. Сьогодні це справжній історичний заповідник, де всі будинки мають свою яскраву біографію, а їх стіни часто зберігають таємниці вже пішли власників.

Першою спорудою, що з’явилися на набережній Фонтанки, був Літній палац Петра I. Вже в кінці XVIII століття набережну одягли в граніт, прикрасили спусками та під’їздами до річки. На перетині Невського проспекту і набережної Фонтанки знаходиться палац Білосельських-Білозерських. Він був побудований в сорокові роки XIX століття. У створенні скульптурного оздоблення його фасадів брав участь відомий скульптор Д. І. Єнсен. Навпроти будинку № 6, де раніше розташовувалося Училище правознавства, в кінці XX століття було встановлено пам’ятник Чижику-пыжику — мила річ, дуже популярна у туристів. Будинок № 24 – це колишній палац Шереметєвих, відомий також під назвою «Фонтанний дім». У тридцяті роки XX століття в «Фонтанному домі» жила видатна поетеса Анна Ахматова.

Неподалік від палацу Шереметєвих розташований колишній Катерининський інститут. Будівля, виконане архітектором Дж. Кваренгі в стилі класицизму, акцентовано величним восьмиколонним портиком. Ще одна цікава будівля на набережній Фонтанки – це будинок № 65, де розташовується Великий драматичний театр імені Р. А. Товстоногова. Театральна будівля була побудована в 1876 – 1878 роках за проектом архітектора Фонтану, і вважається одним з найкрасивіших театрів у Європі.