Національний парк Гереме

Національний парк Гереме

Національний парк Гереме

Національний парк Гереме

Гереме – фантастичний містечко в серці Каппадокії, гірничий музей, забавні форми експонатів якого розбурхують уяву. Воно то і прирівнює місцеві пейзажні картинки до пейзажів «інопланетним». Проте, все набагато простіше: схожість ландшафту Гереме з ландшафтом «інопланетним» пояснюється виверженнями вулканів. Багато сотень тисяч років тому нині згаслий вулкан Эрджиас (гора висотою 3916 м) «викинув» величезна кількість лави, застывавшей на місці сучасної долини Гереме в найхимерніших поєднаннях і формах.

Гори і скелі в околицях Гереме відрізняються м’якою породою туфи, яка дозволила людині перетворити ці гори в досить зручні житла. На початку нашої ери печери Каппадокії стали притулком для перших християн, згодом перетворили печери в дивовижні церкви і монастирі. У сучасному Гереме більшість будинків і готелів побудовані також в печерах, що зумовлено природними умовами Каппадокії.

З вікон будинків і печер Гереме відкриваються чарівні краєвиди, сучасні житла сусідять із залишеними давніми печерами, а на вулицях панує доброзичлива та спокійна атмосфера.