Фонтан Нептуна

Фонтан Нептуна

Фонтан Нептуна

Фонтан Нептуна

Знаменитий фонтан Нептуна розташований у північній частині площі Навона. Колись його називали “Фонтану дель Кальдерари” – це було пов’язано з розташуванням поблизу з ковальськими майстернями, в яких виробляли каструлі, сковороди та інші вироби з металу.

У XIX столітті внаслідок розвитку міської інфраструктури суттєво зменшилася залежність жителів від фонтанів, які раніше використовувалися для побутових цілей – пиття і вмивання. З ростом технічного прогресу зросла і естетична роль міських фонтанів, особливо після 1870 року, коли сформувалася незалежна італійське держава з Римом у якості столиці. Будівництво фонтану Нептуна тривало протягом кількох десятиліть, оскільки працювали над ним архітектори і скульптори прагнули зробити своє творіння відповідним загальній стилістиці площі.

У тому вигляді, в якому фонтан існує сьогодні, будівництво було остаточно завершено в 1878 році Антоніо делла Битта. Скульптор додав в скульптурну групу фонтану центральну статую – “боротьба Нептуна з восьминогом”. Інші скульптори створили інші скульптури, засновані на різних міфологічних сюжетах і зображують нереїд, амурів і морських тварин.