Музей Ріплі Вірю-Не вірю

Музей Ріплі Вірю-Не вірю

Музей Ріплі Вірю-Не вірю

Музей Ріплі Вірю-Не вірю

Музей «ripley’s believe it or not», або «хочете — вірте, хочете — ні» — так називається побратим одного з американських музеїв з аналогічною тематикою. Експозиція цього музею буквально вражає свідомість відвідувачів своїми незвичайними експонатами, серед яких є і маски зі шкіри людини, і ритуальні ляльки вуду, і безліч ще більш загадкових і дивовижних предметів з різних куточків світу.

Музей названий на честь Роберта Ріплі — знаменитого американського дослідника, мандрівника і журналіста, який побував більш ніж в 200 країнах. Скрізь, де він з’являвся, він шукав найбільш унікальні і дивовижні речі, збирав свідчення про невідомі історії племенах, незвичайних предметах побуту і багато іншого. Його оригінальна колекція налічує близько 8000 артефактів. Ті, хто був знайомий з самим містером Ріплі, в один голос кажуть, що він сам був найяскравішим експонатом власної колекції, одягався в яскраві костюми, малював карикатури, колекціонував автомобілі.

У музеї «Вірю – не вірю» в Таїланді представлено більше двох тисяч експонатів, розміщених у 10 приміщеннях, кожне з яких присвячене певній тематиці. Тут можна побачити воскову фігуру самого толстого людини на землі і фігурку самого маленького людини Стародавнього Єгипту. Тут можна знайти жилети, пов’язані з людського волосся і макет » Титаніка мільйон сірників.