Троїце-Сергієва лавра

Троїце-Сергієва лавра

Троїце-Сергієва лавра

Троїце-Сергієва лавра

Місто Сергієв Посад відомий не тільки на території Росії, але і далеко за її межами. Свято-Троїцька Сергієва Лавра – головна визначна пам’ятка міста, яка так цікавить паломників. Цей старовинний православний монастир був закладений у 1337 році на річці Кончуре преподобного Сергія Радонезького.

Історія існування монастиря дуже насичена подіями. В 1408 році монастир спалили і розграбували татарські війська, очолювані ханом Едигеем, а в 1618 році святиня зуміла відбити атаки польського війська королевича Владислава. У 1742 році імператриця Єлизавета Петрівна видала указ, з якого випливало, що монастир набуває статус лаври.

Мальовничий ансамбль Троїце-Сергієвої лаври об’єднує більш ніж 50 споруд: це храми і собори, різні башти (келарская, звонковая, пивна та інші), подвір’я і скити, трапезні і майстерні, а також, готелі.

Найстаріша споруда в ансамблі – білокам’яний Троїцький собор, зведений у далекому 1422 році. Над проектами архітектурних споруд лаври працювали найвидатніші зодчі країни в XV – XIX століттях