Афінський Акрополь

Афінський Акрополь

Афінський Акрополь

Афінський Акрополь

Афінський Акрополь є виключно цінною пам’яткою архітектури. Вважається, що забудова пагорба, на якому він розташований, почалася дуже давно: вже в архаїчний період (650 – 480 рр. до н. е.) в Історії Греції на пагорбі були розташовані стародавні храми і будівлі, а в III ст. до н. е. Акрополь в основному служив притулком для місцевих жителів від набігів чужинців.

Колись Акрополь прикрашали безліч гарних скульптур, але і сама будівля, і скульптури не пошкодували ні люди, ні час, ні природні катаклізми. Сильно постраждав цей незвичайний архітектурний пам’ятник від людської руки: наприклад, в 1827 були нанесені ушкодження турецьким снарядом, також руйнування були збільшені землетрусом в 1894 році. До того ж, з часом і мармур, і інші використовували у будівництві матеріали тьмяніють, втрачають свої якості, руйнуються.

Грецький уряд кілька разів піддавав будови реставрації, що зараз дозволяє побачити багато таким, яке воно було століття і тисячоліття тому. Також були зроблені копії скульптур, які наповнювали і відтворюють ту красу і величність, яка була в Акрополі в стародавні часи. Оригінальні ж статуї, скульптур, а також рельєфи Акрополя, зберігаються в музеях, у тому числі Британському Музеї, Луврі і Музеї Акрополя.