Кносський Палац царя Міноса

Кносський Палац царя Міноса

Кносський Палац царя Міноса

Кносський Палац царя Міноса

Палац царя Міноса — легендарний пам’ятник архітектури, що знаходиться на острові Крит. За легендою стародавніх греків, цар Мінос збудував його, щоб приховати зраду своєї дружини, яка народила від священного бика потвору — Мінотавра. Палац був побудований з численними залами у формі лабіринту, щоб надіслані в жертву Мінотавра юнаки та дівчата одного разу увійшовши в палац, не змогли знайти вихід назад. Згідно з міфом, убив Мінотавра, Тесей, добровільно увійшов у палац-лабіринт. Після вбивства чудовиська йому вдалося знайти шлях назад з допомогою нитки, яку він тягнув від самого входу.

Відвідавши цей пам’ятник архітектури, можна перенестися в той час, коли, згідно з легендою, в палаці ще перебував бик, а Тесей прямував на битву зі звіром. На фресках і стінах, серед інших малюнків, збереглися зображення бика — іноді миролюбного, а іноді – розлюченого. У палаці знаходилось більше тисячі кімнат і переміщаючись по ньому можна дійти до приміщень по висоті знаходяться на четвертому поверсі. Також на стінах палацу були знайдені зображення древніх символів, частина з яких до цих пір залишається загадкою.

Палац царя Міноса — одне з небагатьох місць, яке висвітлювалося в прадавніх міфах і легендах, і яке може відвідати і побачити своїми очима сучасна людина.