Королівський палац

Королівський палац

Королівський палац

Королівський палац

Празький град — це місце, де довгі роки вершилася історія Чехії, де політичне життя держави тісно в’язалось з життям релігійної. І центром всіх подій довгий час був Старий королівський замок.

З моменту свого заснування в кінці IX століття палац постійно розростався і змінювався. Первісна дерев’яна споруда в 1135 році була перебудована в кам’яний романський палац з каплицею. Наступні правителі відбудовували палац у готичному стилі. На стику готики і ренесансу був створений монументальний Владиславського залу з незвичайним стрілчастим склепінням. Приміщення залу величезна майже 1000 квадратних метрів, при цьому немає жодної колони, що утримує стелю, що створює відчуття легкості і простору.

У Середньовіччі зал був свідком великих свят та лицарських турнірів. Щоб вершники на конях могли в’їхати безпосередньо в зал, була збудована спеціальна сходи з довгими сходами під невеликим кутом. Її так і називають – Сходи вершників. Поряд з Владиславским залом розташовується канцелярія земських дощок, стіни якої мальовничо прикрашені родовими гербами чиновників. Частина палацу займає приміщення Старого парламенту з прекрасним сітчастим склепінням. Сьогодні в тронному залі Королівського палацу проводять вибори президента Чехії.