Лев святого Марка

Лев святого Марка

Лев святого Марка

Лев святого Марка

Лев Святого Марка – один з головних символів Венеції, особливо часто він зустрічається на однойменній площі Святого Марка, центральної пам’ятки міста. «Головний» лев Венеції знаходиться на високій колоні червоного мармуру, одного з двох, що вінчають площа Сан-Марко з боку молу. Цей бронзовий лев з крилами є головним символом святого покровителя Венеції – Святого Марка. Історію походження цієї дивовижної пам’ятки вдалося з’ясувати лише в 1985 році під час реставрації.

Лев-грифон вагою майже 3 тонни виявився дуже давньої скульптурою, чиє походження сходить ще до V століття до нашої ери. Таким чином, бронзовий хижак вік налічує близько двох з половиною тисяч років і був створений у стародавньому царя місті Тарсі (в даний момент це місто належить Туреччині).

У даний момент від оригінальної статуї залишилося всього кілька шматків: частини задніх лап, хвиляста грива і головна, дивом уціліла частина – голова лева, яку відтворити в іншому випадку просто не вдалося б. Вушка лева за формою нагадують людські, а на його морді багато бачать натяк на усмішку. З 1991 року бронзовий лев знову прикрашає колону і площа Сан-Марко і доступний для туристів.