Дрезденська галерея

Дрезденська галерея

Дрезденська галерея

Дрезденська галерея

Старе місто в Дрездені тісно обступають Театральну площу з оперою Земпера в центрі. Але головна визначна пам’ятка міста, безперечно, все-таки знаменита Дрезденська картинна галерея. Вже протягом п’яти століть її поповнюють колекцію шедеври найкращих художників світу.

У 1945 Дрезден зазнало бомбардування англо-американської авіації. Будівля галереї було зруйновано, частину картин – безповоротно втрачена. Вцілілі полотна в останні тижні Другої світової війни німецькі фашисти сховали в сирих вапнякових шахтах, що завдало шедеврів живопису величезний збиток. Від остаточної загибелі їх врятували радянські солдати. Знайдені ними картини були вивезені в СРСР, відреставровані і в 1955 передані НДР. Після відновлення будівлі галереї в Дрездені врятовані полотна знову прикрасили її стіни.

У галереї широко представлена італійська живопис 15-18 століть, це роботи пензля Тиціана, Джорджоне, Веронезе, Рафаеля, Корреджо, Тінторетто. Тут знаходяться картини чотирьох найбільших голландців – Рембрандта, Вермеєра, Рейсдала і Халса і фламандців – Рубенса, Ван Дейка, Снейдерса. Є розділ, присвячений іспанського мистецтва. А головним скарбом галереї по праву вважається Сикстинська Мадонна» Рафаеля.

Сьогодні в Дрезденської галереї старих майстрів налічується 50 залів з експозиціями, а всього тут зберігається близько трьох тисяч картин, які є частиною світової культурної спадщини.