Андріївська церква

Андріївська церква

Андріївська церква

Андріївська церква

Андріївська церква-одна з найкрасивіших і яскравих в Києві. Виконана в стилі бароко, вона виглядає особливо парадної і урочистою. Вона зберігає одну з найвідоміших стародавніх легенд Києва. Що в ній правда, що художній вимисел вже кілька століть намагаються розібратися науковці, історики та богослови всього світу. Адже згідно з переказами, апостол Андрій до будівництва Андріївської церкви має саме пряме відношення.

Є апокрифічна легенда, згідно з якою дванадцять учнів Ісуса вирушили нести його вчення в світ. Апостол Андрій проповідував християнство серед язичників не тільки Віфанії, Фракії, Фессалії і Еллади, але і землях Скіфії. Будучи на узбережжі Чорного моря, він дізнався, що відправившись по Дніпру, він зможе потрапити в Рим. Зупинившись на одному з пагорбів на березі він сказав своїм супутникам, що це місце благословлено Богом і тут з часом прекрасному місту з безліччю церков. На цьому пагорбі апостол встановив хрест і з тих пір на Андріївській горі почали будувати храми і перші християнські церкви.

Сьогодні на легендарному місці стоїть Андріївська церква. Цікавий факт, що на ній немає дзвонів. За легендою коли апостол Андрій зійшов на пагорб, з нього відступило море і частково сховалося під гору. Вважається, що варто тільки прозвучати удару дзвону, і море вийде на поверхню і затопить Київ.