Фонтан сліз

Фонтан сліз

Фонтан сліз

Фонтан сліз

Знаменитий Фонтан сліз — «сельсебіль» — знаходиться в комплексі Ханського палацу в Бахчисараї, Крим, Україна. Оспіваний А. С. Пушкіна фонтан побудований знаменитим іранським майстром Омером у 1764 році.

Згідно з красивою легендою, фонтан, побудований в пам’ять рано померлої прекрасною Діляри, яку хан Крим-Гірей полюбив усією душею. Хан хотів, щоб фонтан вічно виділяв сльози, як мало їх його стражденне серце.

Фонтан знаходиться у внутрішньому дворику Хан-Сараю, спочатку він знаходився біля стіни мавзолею Діляри-Бікеч. Фонтан прикрашений двома написами — віршем поета Шейхія, присвяченим Крим-Гірея, і цитатою з 18-го вірша 76-ї сури Корану.

Фонтан являє собою мармурову плиту з орнаментом, на якій розміщені шість чаш — по центру три великі чаші, з боків — три маленькі. У верхній частині фонтану можна побачити мармурова квітка лотоса з п’яти пелюсток,символізує людське око. З серцевини цієї квітки вода, що символізує сльози, потрапляє у верхню велику чашу, з неї у дві маленькі бічні, а з них — у середню миску. Так повторюється три рази. Біля підніжжя фонтану зображена спіраль, схожа на равлика, що уособлює собою продовження людського життя.