Гора Ай-Петрі

Гора Ай-Петрі

Гора Ай-Петрі

Гора Ай-Петрі

Ай-Петрі — знаменитий згаслий вулкан, розташований в горах над містом Алупка, в Ялтинському регіоні Криму. Територія, на якій розташований Ай-Петрі, входить у складі Ялтинський гірничо-лісовий заповідної зони.

Розрізняють кілька вершин гори Ай-Петрі: Головну – 1234 метри, Західну і Східну – 1100 метрів. Назва височини має грецькі корені і перекладається як «гора святого Петра». Тут можна спостерігати максимальна кількість туманних доби по всій Україні. Гора вважається самої вітряної точкою Криму і України — найвища швидкість вітру, зареєстрована на вершині, дорівнює 50 метрів в секунду. Найвищою точкою вулкан Ай-Петрі вважається вершина Бедене-Кир, розташована в 1234 м над рівнем моря.

Для того, щоб потрапити на гору, слід тримати курс на автомобілі по трасі Ялта-Бахчисарай і проїхати повз Срібної альтанки і водоспаду Учан-Су. Від водоспаду по Таракташській і Боткінської стежках до височини веде одна з пішохідних доріг. Також на Ай-Петрі прокладені альпіністські маршрути від першої до п’ятої категорії складності.

На Ай-Петрі з ПБК проведено канатний шлях, з якого відкривається приголомшливий вид на Ялту і берег Чорного моря. На самому плато розбитий невелике селище, в якому можна познайомитися і поспілкуватися з місцевими жителями, скуштувати їх кухню та випити вина.