Казанський собор

Казанський собор

Казанський собор

Казанський собор

Казанський собор у Санкт-Петербурзі був побудований і освячений в 1811 році в честь ікони Казанської Божої Матері. Закладка собору відбулася в 1801 році – будівництво тривало десять років. Імператор Павло I , за чиїм наказом почалося зведення храму, дуже хотів, щоб собор Петербурга був схожий з собором Святого Петра в Римі. Казанський собор дійсно нагадує цей італійський храм, проте в той же час собор Казанської ікони Божої Матері дуже самобутній.

Найбільш ефектний північний фасад собору, що виходить на Невський проспект. Він являє собою півсферу з 96 колон. Довжина кожного із крил колонади становить 42,7 метра. Над колонами піднімається купол 70-метрової висоти. Оформлений фасад собору чудовими бронзовими скульптурами. Незважаючи на зовнішню монументальність споруди, всередині собор досить світлий, особливу урочистість і красу надають внутрішні колони, висічені з рожевого фінляндського граніту.

Побудований напередодні Вітчизняної війни, Казанський собор є і храмом-пам’ятником війни 1812 року. У 1813 році в ньому був похований великий російський полководець Михайло Кутузов.