Капітолійський пагорб

Капітолійський пагорб

Капітолійський пагорб

Капітолійський пагорб

З семи римських пагорбів Капітолійський пагорб є самим невисоким і невеликим за площею, але його роль в історії міста – неоціненна.

За часів Ромула і Рема на цьому місці був захищений скелями утес з двома вершинами і невеликою долиною. У давнину можна було піднятися на Капітолій тільки з боку Форуму.
Колись тут височіли храм Юнони Монети, величний храм Юпітера Капітолійського, побудований на честь Юпітера, Юнони і Мінерви. У наші дні до Капітолія ведуть три сходи.
У XVI столітті Капітолійський пагорб був перебудований за проектом Мікеланджело.

Великий художник спроектував сходи з білого мармуру. Вона пов’язувала площа Арачелі з Капітолійським пагорбом. Крім сходів Мікеланджело створив проекти палаців Палаццо деі Консерватори і Палаццо Нуово, фасад Палацу сенаторів, а також загальний вигляд Капітолійської площі. В самому центрі Капітолійського пагорба височить монументальна скульптура – бронзова кінна статуя імператора Марка Аврелія. Її доля досить цікава. Створена в 176 році невідомим скульптором, вона дивом збереглася у часи тотального знищення язичницьких ідолів тільки тому, що її помилково прийняли за зображення Костянтина.

Капітолійський пагорб – серці Вічного міста.