Вежа Монпарнас

Вежа Монпарнас

Вежа Монпарнас

Вежа Монпарнас

Вежа Монпарнас – це єдиний хмарочос в міській межі Парижа. Будівництво тривало три роки, з 1969 по 1972, на місці старого вокзалу Монпарнас. Після появи настільки зухвало сучасної будівлі в історичному центрі міста було накладено заборону на зведення подібних хмарочосів.

Розмір вежі досить значний: 209 метрів над землею і майже 70 – під землею. Її 52 поверхи віддані під офіси, а решта 7 призначені для туристів. Тут працюють кафе, оглядові майданчики і навіть мінігалерея картин, що ілюструють історію Парижа. Тут можна побачити копії унікальних карт французької столиці майже столітньої давності і порівняти їх з містом, що розкинувся за вікном.

У гарну погоду видимість з верхньої площадки хмарочоса (яка по суті є обладнаної вертолітним майданчиком) досягає сорока кілометрів. Причому огляд з Монпарнасу вважається більш вдалим, ніж з Ейфелевої вежі, тому, що будівля розташована ближче до історичного центру Парижа.

Ще однією «родзинкою» вежі Монпарнас можна назвати швидкісні ліфти – найшвидші ліфти в Європі. Вони піднімуть вас на висоту 200 метрів всього за 38 секунд.