Базиліка Бом Ісуса

Базиліка Бом Ісуса

Базиліка Бом Ісуса

Базиліка Бом Ісуса

Один з найбільш відвідуваних туристичних об’єктів у Гоа, базиліка Бом Ісуса дійсно заслуговує того, щоб мати статус об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Базиліка знаменита тим, що в ній зберігаються останки Святого Франциска Ксавьера, португальської місіонера.

«Бом Ісус» — це термін, який найчастіше використовується у відношенні Немовляти Ісуса. Дослівно його можна перекласти як «благой, святий Ісус». Церква була освячена і відкрита в 1605 році. Архітектура будівлі — прекрасний зразок стилю бароко.

Базиліка Бом Ісуса є однією з найбагатших за оздобленні церков в Гоа. Інтер’єр церкви красивий і вишуканий. Підлога з білого мармуру інкрустований напівкоштовним камінням. Вівтар базиліки прикрашений майстерним різьбленням і позолотою, стіни — живописними полотнами, що відображають сцени з життя Франциска Ксав’єра. Тіло святого зберігається тут, у базиліці, у срібній труні. Раз в 10 років, в день його смерті, труну відкривають для загального огляду. Востаннє така подія відбулася в 2004 році. Вважається, що мощі святого володіють винятковою цілющою силою.