Софійський собор

Софійський собор

Софійський собор

Софійський собор

Софійський собор, заснований за наказом князя Ярослава Мудрого на місці перемоги у битві з печенігами. Назва собору було вибрано на честь однойменного храму в Константинополі і тому його внутрішнє оздоблення і зовнішній вигляд не повинні були поступатися оригіналу. У той час це було найбільш грандіозна і велична споруда в місті.

До наших днів вдалося зберегти справжню красу собору, створеного ще в IX столітті. Собор Софії Київської належить до одного з найважливіших пам’яток історії та культури. Це перший історичний пам’ятник на Україні, внесений в список особливо охоронюваних пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Подібних споруд у світі практично немає. І хоча зовнішній вигляд собору зазнав кілька змін, внутрішнє оздоблення залишилося цілком оригінальним.

Головна цінність собору його унікальні мозаїки авторства візантійських майстрів. Найвідоміша з них – шестиметрова Богоматір Оранта.

Софійський собор є місцем поховання київських князів, але до наших днів збереглися тільки останки Ярослава Мудрого та його дружини, покояться в різьбленому саркофазі всередині храму.