«Імперські ворота» палацу Топкапи

«Імперські ворота» палацу Топкапи

«Імперські ворота» палацу Топкапи

«Імперські ворота» палацу Топкапи

Палац Топкапи в Стамбулі – одна з головних визначних пам’яток цього міста, і один з найбільш відвідуваних музеїв Туреччини. Протягом декількох століть палац Топкапи був адміністративним центром Османської імперії і резиденцією султанів. Він оточений високими стінами протяжністю 5 кілометрів з численними баштами. Імперські Ворота – головний вхід у Перший Внутрішній двір палацу, саме через них входив султан, тому вони відомі як Ворота Султана.

Ці масивні ворота розташовані з південної сторони палацу і споруджені вони були в 1478 році, а в XIX столітті вони були покриті мармуром. Масштабність цих кам’яних воріт підкреслює їх захисний характер. Центральна арка призводить до високого куполообразному проходу.

Позолочені оттоманські каліграфічні написи прикрашають споруду зверху віршами Святого Корану і висловлюваннями султанів – тугхрас. Серед ідентифікованих тугхрас є висловлювання султанів, які ремонтували ворота. До речі, в ті часи вони були відкриті від ранкової молитви до останньої молитви.