Памятник Богдану Хмельницькому

Памятник Богдану Хмельницькому

Памятник Богдану Хмельницькому

Памятник Богдану Хмельницькому

На софійській площі встановлений один з негласних символів Києва — пам’ятник Богдану Хмельницькому. Вибір місця для його установки обговорювалося кілька років, і в результаті він був встановлений у центрі міста до дня святкування 900-річчя хрещення Русі. Гетьман Богдан Хмельницький увійшов у історію як видатний полководець і державний діяч, який очолив національне повстання проти Речі Посполитной.

Місце для встановлення пам’ятника національному героєві вибирали дуже довго і багато разів оскаржувалося. Коли ж було прийнято рішення про Софійській площі, з Петербурга прийшов відмову. Заборона пояснюється тим, що пам’ятник стояв би між вівтарною стіною Київського Софійського собору і Михайлівським Златоверхным собором. При цьому булава в руках Богдана була спрямована в бік Польщі, а хвіст коня — в бік Софійського собору, що могло образити почуття численних віруючих і паломників. Київське духовенство висловило своє незадоволення подібною композицією і деякий час пам’ятник знаходився на Бессарабській площі. Врешті-решт пам’ятник все ж встановили в центрі, разверну його поважних чином, хоча булава гетьмана стала вказувати скоріше в бік Швеції.

Всупереч розхожій байку Богдан, вольовим рухом стримує коня й владно викинув вперед руку з булавою, в бік Москви не вказує.