Площа Незалежності

Площа Незалежності

Площа Незалежності

Площа Незалежності

Майдан Незалежності – головна центральна площа Мінська. По вихідних тут особливо багато відпочиваючих. Зелені сквери площі зі скульптурами і лавками улюблене місце для прогулянки закоханих парочок і сімей з дітьми.

Площа почала забудовуватися на початку тридцятих років і це повинна була бути грандіозна і найбільш вражаюча площу столиці. Спочатку вона носила ім’я Леніна, пам’ятник якому досі стоїть біля Будинку уряду, але згодом площу перейменували. Під час окупації німецькими загарбниками більшість будівель і сама площа були частково або повністю зруйновано, і тільки до 2006 року повністю відновлені.

На площу звернені всі головні будівлі міста – Будинок уряду Республіки Білорусь, Мінміськвиконком, Головпоштамт, готель “Мінськ” і два університети – Білоруський державний і педагогічний. Із загального стилю сталінського класицизму вибивається Червоний костел святого Симеона і святої Олени, самий відомий католицький храм Мінська. У підземній частині площі розміщені багаторівнева парковка і три поверхи магазинів – їх прозорі скляні куполи виходять на поверхню. Фонтан на площі в нічний час перетворюється в ціле музичне і світлове шоу.