Палац Бельведер

Палац Бельведер

Палац Бельведер

Палац Бельведер

Бельведер являє собою палацовий комплекс, що складається з Нижнього і Верхнього Бельведера, оранжереї і конюшенного двору. Все це пишність будувалося на початку XVIII століття як літня резиденція принца Євгенія Савойського.

Нижній Бельведер будувався за проектом архітектора Іоганна Лукаса фон Хільдебрандта. Передбачається, що вже в 1712 році він був закінчений. Внутрішні покої включають в себе спальню принца, Гротескний зал, який прикрашений барельєфами з спотвореними обличчями, Мармурову галерею і Мармуровий зал,багато оздоблений фресками і скульптурами Мартіно Альтомонте, Золотий кабінет і їдальню. Великий простір було відведено під оранжерею і особисту стайню принца, де завжди були готові до виїзду 12 кращих скакунів. Сад, що оточує палац, був розбитий у французькому стилі, з гравійними прикрасами, за проектом Домініка Жерара, учня Андре Ленотра, творця садів Версаля. Практично вся обстановка зали збереглася до наших днів і відкрита для відвідування.

В 1717 році почалося будівництво Верхнього Бельведера. В 1723 році він був уже закінчений, однак архітектору Хильдебрандту довелося дещо змінити свій проект через загрозу обвалення стін. Так з’явилися склепінчасті стелі, збереглися до наших днів. Верхній палац був перетворений на представницьку резиденцію принца. Тут знаходилися численні гостьові спальні, вітальні і банкетні зали.

Від бездітного принца палац дістався у спадок його племінниці, яка продала його королівської подружжю. Імператриця Марія-Терезія перенесла сюди значну частину колекції живопису і мистецтва з Хофбурга. Надихнувшись ідеєю освіченого абсолютизму, вона хотіла виставити всі багатства правящией династії на загальний огляду. Сьогодні в обох палацах розміщені Картинні галереї, з колекціями живопису, починаючи з періоду Середніх століть і до сучасного мистецтва.

Особливо оберігається парковий комплекс палацу: трирівневий паркінг, з двома великими каскадами, басейнами, фонтанами, фігурами сфинсков, муз і римських богів.