Акведук Памуккале

Акведук Памуккале

Акведук Памуккале

Акведук Памуккале

Акведук Памуккале – водна артерія стародавнього поселення Гієраполі або, іноді ще званого, Гиераполис. Більше двох тисяч років до нашої ери датується будівництво цього древнього поселення. Враховуючи, що поряд відсутні джерела води, було прийнято рішення про водопостачання з допомогою акведука. Будівництво зайняло велику кількість часу і сил, однак первісна задача була вирішена повною мірою, водопостачання міста було вироблено.

Основним будівельним матеріалом для будівництва водогону Памуккале були камені, а жолоб выстилался глиною, щоб уникнути протікання води. Залежно від рельєфу, де проходив водний канал, його висота варіювалася від декількох десятків сантиметрів до півтора метрів. Благо, повний шлях відповідав нахилу, необхідному для природного перенесення води.

На жаль, до нашого часу акведук Памуккале не зберігся в первозданному вигляді. Деякі частини були зруйновані часом, деякі елементи були знищені варварської рукою. Однак все одно можна прийти і здивуватися наскільки цікавими і корисними були технології наших далеких предків.

Акведук Памуккале отримав свою назву завдяки території, на якій він знаходиться. В наш час місцерозташування Іераполіса називається Памуккале і це місце стало одним із значущих місць туристичного бізнесу Туреччини.