Чисті ставки

Чисті ставки

Чисті ставки

Чисті ставки

Історично ставок мав зовсім не романтичну назву – він називався “Поганим”. Є три різних версії походження подібної назви. За першою версією в цих краях знаходилися місця поклоніння язичницьким богам, а словом “поганий” в давнину часто називали язичників. Друга версія говорить про те, що у ставку був втоплений боярин Степан Купка, не надто шанобливо зустрів князя Юрія Долгорукого у своїй садибі. Однак найпоширенішою є версія про те, що Поганим ставок стали з-за того, що у нього скидали відходи з розташованих поблизу м’ясних крамниць.

Новий етап почався в кінці XVII століття, коли особняк на березі ставка купив князь Олександр Меншиков. Природно, він не міг потерпіти такого неприємного сусідства і наказав розчистити ставки і більше ніколи їх не забруднювати. З цього моменту ставки стали іменуватися Чистими.

Починаючи з 1990-х років, Чисті ставки здобули славу одного з культових місць для “тусовок” шанувальників неформальної музики, богеми, тут почали проводити різні суспільно-політичні заходи, святкувати перемоги спортсменів. У парку на Чистих ставках біля пам’ятника Грибоєдову, призначають побачення, а взимку ставок стає популярним серед любителів зимового спорту катком.