Церква Матьяша

Церква Матьяша

Церква Матьяша

Церква Матьяша

Церква Святого Матьяша розташована на будайском пагорбі між площею Святої Трійці і Рибацьким бастіоном. Головний фасад церкви звернений на захід, виходить на площу Святої Трійці.

Офіційна назва – Церква Діви Марії, але її звично називають в честь самого головного угорського короля Матьяша Корвинуса (Matthias Corvinus), відомого угорською мовою під ім’ям Matyas kiraly, за замовленням якого звели незвичайну південну вежу.

Храм побудований в рідкісному для будапештської архітектури готичному стилі, в плані має неправильну прямокутну форму з виступаючою апсидою. У центральній частині головного фасаду розташовані ворота, над якими знаходиться готичне вікно-розетка. У південно-західному куті храму зведена дзвіниця висотою 80 метрів — найвища споруда Будайського замку. З північної сторони головний фасад обмежений вежею короля Бели. Ще один вхід до церкви знаходиться в порталі південної стіни храму. Церква Св. Матьяша — тринефна, з великою кількістю бічних капел. Центральний неф відділений від бокових рядами з трьох масивних колон. Дах церкви покрита черепицею знаменитої печской фабрики “Жолнаї”.