Собор Паризької Богоматері

Собор Паризької Богоматері

Собор Паризької Богоматері

Собор Паризької Богоматері

Собор Паризької Богоматері — відомий на весь світ готичний собор, розташований в самому центрі Парижа. Всесвітня популярність цього храму може змагатися хіба що з популярністю Ейфелевої вежі. Своєю славою Собор Паризької Богоматері неабиякою мірою зобов’язаний однойменним романом Віктора Гюго.

Знаменитий собор був закладений ще в дванадцятому столітті, а якщо точніше — в 1163 році. Монументальна будова тривала більше ста п’ятдесяти років, зате зараз цей храм визнаний справжньою перлиною французької столиці. В першу чергу собор вражає своїми розмірами — його вежі підносяться на 69 метрів над землею, а дубовий шпиль і того вище — на 96 метрів. Екстер’єр собору досить похмурий — будівля прикрашена кам’яними горгульями і химерами, а на фасаді зображено сцени Страшного суду. Інтер’єру теж похмурості не займати — подібно до більшості готичних будівель, в Соборі Паризької Богоматері повністю відсутня настінний живопис, і замість фресок внутрішнє оздоблення храму оживляють лише різнокольорові вітражі.

Собор Паризької богоматері — одна з найвідоміших і популярних світових визначних пам’яток. Це дійсно старовинне, легендарне місце, відвідати яке щорічно приїжджають сотні тисяч туристів. А для вірних собор є місцем справжнього релігійного паломництва: саме тут зберігається одна з священних реліквій християнства — терновий вінець Ісуса Христа.