Площа Дам

Площа Дам

Площа Дам

Площа Дам

Центральна площа Амстердама, на якій розташовані знамениті будівлі і проводяться численні заходи. Одне з найвідоміших і важливих місць в місті.

Площа має форму прямокутника, що тягнеться приблизно на 200 метрів із заходу на схід і на 100 метрів з півночі на південь. Вона з’єднує вулиці Дамрак і Рокині, що проходять уздовж напрямку течії річки Амстел від станції Сентрал до площі Мюнтплейн і вежі Мюнтторен.

Тут знаходяться такі відомі міські визначні пам’ятки, як Королівський палац, церква Нивье керк, музей мадам Тюссо, національний монумент (білий кам’яний стовп), зведений у 1956 році в пам’ять про жертви Другої світової війни. Також на площі розташовані «Гранд Готель Краснаполски» і престижний універмаг «Де Бейенкорф».

На Площі Дам є кілька зупинок проходять через неї трамвайних ліній. Наприкінці XIX століття (коли ще існувала конка) Площа Дам була головним центром трамвайного сполучення Амстердама. Після 1900 року ця функція перейшла до Статионсплейн.

В XIX і XX століттях головна площа Амстердама стала «національної» площею, відомої майже всім жителям Нідерландів. Тут часто проводилися демонстрації і різні масові заходи, в тому числі багато мітинги.