Стародавній Ефес

Стародавній Ефес

Стародавній Ефес

Стародавній Ефес

Стародавній Ефес є найбільш відвідуваною пам’яткою Туреччини. Це найбільший і найкраще збережений античне місто, розташований на березі Егейського моря. Засновник міста Андрокл, син правителя Афін, прибув сюди з передрікання оракула, щоб закласти храм Артеміди. Він назвав місто на честь своєї коханої по імені Эфесия.

Ефес затишно розташувався між гір, в дуже мальовничій долині. Вулиці міста тягнуться прямо до моря і впираються прямо в стіни античного порту. Протягом багатьох століть це місто грав важливу роль в античній історії. Важливу роль зіграв Ефес і в історії християнської релігії, оскільки саме тут свої останні роки провели Свята Богородиця, а також апостол Іоанн. Під час правління правлячої династії Августов в Ефес була перенесена столиця провінції Азія. Але 262 році н. е. в результаті набігів готів місто було практично повністю зруйнований. І тільки в 1869 році британські археологи відкопали перші фрагменти міських будівель.

Треба сказати, що з тих міст, що фрагментарно збереглися до наших днів, Ефес дійшов до нас найкраще. Завдяки археологічним розкопкам, тепер ми можемо своїми очима подивитися на широкі мармурові проспекти цього унікального міста. Це грандіозний археологічний та історичний музей, розташований під відкритим небом.