Літній палац Петра I

Літній палац Петра I

Літній палац Петра I

Літній палац Петра I

Літній палац у версальському стилі був мрією для Петра I. Мрію втілив у реальність в Літньому саду альянс архітекторів і садових майстрів.

Будівля в стилі бароко був побудований не для урочистих зустрічей, а для житла царя і його сім’ї. Палац називається річним із-за того, що призначався тільки для літнього проживання. Стіни в будинку тонкі, а одинарні рами. У будинку знаходиться 14 кімнат.

На першому поверсі розташовані покої Петра I, спальня, кухня з їдальнею, гардеробна і кімната чергового візника, на другому – кімнати його дружини Катерини і дітей, на верхньому поверсі знаходиться Зелений кабінет, оброблений у дусі нової французької моди, яку привіз в Росію Ж. Леблон. Панелі, двері і сходи палацу виготовлені з дуба (у петрівське час дуб використовували в основному для потреб флоту). Всі інтер’єри в алегоричній формі славлять перемогу росіян у Північній війні.

Літній палац Петра I зберігся до наших днів майже без змін. У 1925 році палац був переданий Російському музею, а з 1934 року він став Історико-побутовим музеєм.