Коптська православна церква

Коптська православна церква

Коптська православна церква

Коптська православна церква

Християнство з’явилося в Єгипті набагато раніше ісламу, але при всьому бажанні вам буде досить важко знайти звичну церква. За легендою в цю країну вчення Христа приніс апостол-євангеліст Марк, але зараз у всій країні налічується не більше 6-8% віруючих християн. При цьому сповідують його єгиптяни-копти в своїй традиційній манері.

В Хургаді знаходиться всього одна церква. Вона розташована в житловому будинку і з боку абсолютно неможливо здогадатися, що всередині є храм. Туристи можуть спокійно заходити всередину і навіть поставити свічку, якщо не смутятся незвичного інтер’єру.

Під час служби парафіяни не стоять, як це прийнято у нас, а сидять на дерев’яних лавках. На стіні знаходиться проектор і кілька телевізорів. Ніякого дрескоду для входження в храм немає, тому багатьох дивують жінки з непокритими головами. Ну і звичайно ж сама служба проводиться на арабському.

Єгиптяни-копти дуже привітно ставляться і до православних, і католиків. Це дуже згуртована група населення, яка терпить безліч утисків в ісламській країні. Церква для них єдине місце, де можна вільно зустрітися і поговорити, поспілкуватися, попросити підтримки.