Дерибасівська вулиця

Дерибасівська вулиця

Дерибасівська вулиця

Дерибасівська вулиця

Дерибасівська – мабуть, найвідоміша вулиця р. в Одесі. Ну хто, хоча б раз в житті не чув куплет: «На Дерибасівській відкрилася пивна…»?

Вулиця названа на честь російського адмірала іспанського походження Хосе де Рібаса, призначеного в 1794 р. Катериною II головним упорядником та піклувальником міста.

Зараз Дерибасівська – це пішохідна вулиця, традиційне місце прогулянок одеситів і гостей міста. Тут же проводяться День міста, одеська Гуморина та інші масові заходи та свята.Чудова архітектура, безліч затишних кафе, ресторанів і магазинів, брущата мостова, що надає вулиці неповторну атмосферу XIX, не залишать байдужим будь-кого, хоч раз прогулявшегося по Дерибасівській.

На цій вулиці розташовані багато міські пам’ятки та архітектурні пам’ятки, в числі яких знаменитий Пасаж, готель «Нова Москва», пам’ятника де Рібасу. Поряд з Дерибасівській, між вул. Преображенської та вул. Гаванній, знаходиться перший парк Одеси, де можна подивитися співаючий фонтан, по вихідних і святах послухати симфонічний оркестр. Також одеський парк відомий своїми пам’ятниками: це монумент «Дванадцятий стілець», присвячений безсмертному твору В. Ільфа і Є. Петрова, пам’ятник Леоніду Утьосову, і пам’ятник відомому льотчику Уточкіну.