Латинський квартал

Латинський квартал

Латинський квартал

Латинський квартал

Латинський квартал у Парижі — це студентський квартал, розташований на лівобережжі Сени, на пагорбі Святої Женев’єви. Він охоплює навколишнє університет Сорбонна територію. У Сорбонні раніше викладали латинською, від якого і походить назва «Latin Quarter», що означає не адміністративний об’єкт, а район з розмитими межами. Сьогодні Латинському кварталу належить кілька вищих навчальних закладів.
Квартал славиться своїми старовинними вузькими вуличками, з розташованими на них кафе, книжковими крамницями та ресторанами. До того ж тут багато туристичних, історичних об’єктів, таких як Люксембургський сад, Музей середньовіччя і Пантеон.
Латинський квартал – це улюблене місце місцевих жителів і туристів, щось на зразок Студентського містечка всередині Парижа. Ще в середньовіччі його заселили студенти і вчителі Сорбонни. Проте жити тут сьогодні можуть собі дозволити лише забезпечені студенти.
Начебто центр Парижа, але немов інше місто, з особливою архітектурою і атмосферою. На місцевих вулицях завжди жваво, художники малюють портрети прямо на вулицях, звучить музика.
Захоплює тутешня архітектура – залишки амфітеатру, будівлі навчальних закладів, Церква Святого Северена, Римські лазні (найдавніші споруди Парижа), монументальний Пантеон – будівля, що має форму грецького хреста з куполом. На вулиці «Муфф», однієї з найстаріших і найкрасивіших вулиць міста, збереглися старовинні будиночки.
Латинський квартал, що розкинувся навколо університету Сорбонна – це дивовижний куточок Парижа, де витає дух вільнодумства і веселощів.