Станція метро Площа революції

Станція метро Площа революції

Станція метро Площа революції

Станція метро Площа революції

Станція московського метрополітену “Площа Революції” була відкрита 13-го березня 1938 року. За весь час свого існування, станція жодного разу не змінила свого найменування. Автором проекту станції є архітектор А. Н. Душкін.

Станція “Площа Революції” дуже тісно пов’язана зі станцією “Театральна”, так як у них є загальний вестибюль, який перші 8 років після відкриття служив єдиним входом. У 1946-му році був побудований додатковий перехід з середини центрального залу до станції «Театральній», а 21-го грудня 1947-го року був відкритий східний вестибюль, який органічно вбудували в лінію будинків Куйбишевському проїзду (сьогодні це Богоявленський провулок).

Станцію прикрашають 76 бронзових фігур, які зображують радянських людей самих різних професій. Вісімнадцять з них повторюються чотири рази, а дві – по два рази . В 1941-му році, для збереження під час війни, скульптури були евакуйовані до Середньої Азії і повернені назад лише в 1944-му році. Під час транспортування скульптури сильно постраждали. Від них збереглися розрізнені частини голови, руки, зброю та інші деталі. Однак з-за того, що багато композиції повторювалися чотири рази, всі скульптури вийшло відновити повністю. Загублену частину брали від іншої скульптури і робили повну її копію. Спочатку скульптур було 80, але в 1947-му році, через відкриття східного вестибюля, чотири з них довелося демонтувати.