Брестська фортеця

Брестська фортеця

Брестська фортеця

Брестська фортеця

Брестська фортеця – захисна споруда в межах міста Бреста в Білорусії, біля впадіння річки Мухавець в Західний Буг, а також Тереспольской гмін Польщі.

Будівництво фортеці на місці центру старого міста було розпочато в 1833 році. Автором проекту став військовий топограф і інженер Карл Іванович Опперман. У 1833 р. розпочалися земляні роботи. 1 червня 1836 р. в основу Цитаделі фортеці була проведена закладка першого каменя, замурована пам’ятна заставна дошка і скринька з монетами.

Основні будівельні роботи були завершені до 26 квітня 1842 року. Потім у різний час фортечні споруди перебудовувалися, зміцнювалися і розширювалися. У 1913 році почалося будівництво другого, розширеного, кільця укріплень, але до початку війни воно не було завершено.

А 22 червня 1941 року о 4:15 по фортеці був відкритий потужний артилерійський вогонь. Гарнізон застали зненацька, почалася героїчна оборона. З тих пір Брестська фортеця увійшла в серця людей як символ незламної стійкості радянського народу. Брест – це спільне для нас початок війни, це віддані за світ життя, символ трагічного і героїчного.