Версальський садово-парковий комплекс

Версальський садово-парковий комплекс

Версальський садово-парковий комплекс

Версальський садово-парковий комплекс

Садово-парковий комплекс у Версалі, колишньої королівської резиденції, унікальний у своєму роді. Це грандіозне творіння людини, створене за наказом Короля-Сонця Людовика XIV. Андре Ленотр, відомий ландшафтний архітектор, що створив до цього часу чимало шедеврів, з натхненням взявся за роботу. На болотистому місці розміром 10 кв. км, недалеко від Парижа, за декілька років з’явився справжній шедевр.

За традицією XVI століття, парк створювався як єдиний комплекс, що складається з відмінних один від одного садів. Тут є безліч деталей штучного ландшафту – гроти, 1400 фонтанів, широкі канали, кілька ставків, статуї та скульптури і навіть свій власний театр. Вхід в сад Версаля починається від Площі Армій. Пройшовши через палац, можна потрапити в оранжерею, до ставків або до невеликих гаях, в яких ховаються фонтани і скульптури.

Кожен маленький сад всередині комплексу Версаля сполучається з іншими. Тут можна гуляти кілька годин поспіль, перш ніж знайти Трианоны. Великий Трианон, побудований при Людовіку XIV, являє собою зменшену копію Версаля, а Малий Тріанон, побудований при Людовіку XV, це малий літній палац. В Малому Тріаноні на березі Великого Озера знаходяться ремісничі будівлі і житлові будиночки зразок справжньої села. Тут є голубник, сироварня, ферма й інші господарські споруди. Він відрізняється від решти парку своєю природністю і наближеністю до простого селянського життя. Таким літній будинок хотіла бачити Марія-Антуанетта, прихильниця ідей Ж.-Ж. Руссо.

Описати словами весь Версальський комплекс неможливо, але кожен, хто сюди потрапляє, надовго залишається під враженням.