Острів Сімі

Острів Сімі

Острів Сімі

Острів Сімі

Грецький острів Сімі знаходиться в південно-східній частині Егейського моря, в 23 км на північ від острова Родос і всього в 9 км. від узбережжя Малої Азії. Це неймовірно мальовничий острів, площа якого складає всього 65,754 км2 разом з сусідніми острівцями.

Згідно з міфом, морський бог Главк викрав дочку царя Ялоса, Сіму, і забрав її на цей острів, який отримав згодом її ім’я. Острів входить до складу Греції з 1947 року. У минулому він належав послідовно персам, македонянам, римлян, візантійцям, Османської імперії і відігравав велику роль в торгово-економічних відносинах. На острові було дуже розвинене суднобудування.

Головний населений пункт острова – село Сімі. Її будиночки, пофарбовані в різні кольори, що робить це незвичайне місце казково красивим. На горі недалеко від села можна побачити руїни фортеці Лицарів, яка була побудована на місці Акрополя. Будиночки столиці острова, Ано-Сімі, починаються з нижнього міста, Ялоса, і закінчуються на вершині, де розташовані церква Богородиці і Фортеця. Також на острові є музей і діючий монастир Панормитис з прекрасною настінним живописом.

До острова можна дістатися від Родосу на швидкісному катамарані за 45 хвилин або на поромі через 2 години.