Злата Вуличка

Злата Вуличка

Злата Вуличка

Злата Вуличка

Злата Вуличка — старовинна тупикова вулиця в Празькому граді. Відома своїми карликовими 2-поверховими будинками, вбудованими в кріпосну стіну. Будиночки, пофарбовані в яскраві кольори, виглядають як іграшкові і дуже подобаються туристам. Часто вуличку називають «частинкою старої Праги».

Вулиця отримала свою назву завдяки золотих справ майстрам, що колись жили тут. Однак вони були не єдиними мешканцями вулички: тут жили стрільці королівського війська, несли службу біля воріт Граду, потім ремісники, кухарі, кравці, а ще пізніше на вулиці стали селитися одні бідняки.

Існує легенда, що тут жили алхіміки, які повинні були винайти спосіб отримання золота для короля Рудольфа II, але історики її повністю заперечують. Втім, і без алхіміків Злата Вуличка може похвалитися відомими мешканцями: тут жили письменники Франц Кафка (в будинку №22), Ян Маржанек, поет Ярослав Сейферт, композитор Ярослав Єжек, віщунка Мадам де Феб (будиночок №14), чию діяльність перервало гестапо, тому що вона нібито не виконувала умова, що її пророкування не будуть стосуватися військових подій.

Сьогодні вуличка є популярним туристичним місцем; будиночки переобладнані в сувенірні магазини, в деяких розташовуються ресторани та кафе. Вхід платний, відвідування включено у вартість квитка по Празькому Граду (250 крон). Після 18:00 вхід на вуличку вільний, однак більшість магазинів до цього часу закривається.