Монастирі Метеори

Монастирі Метеори

Монастирі Метеори

Монастирі Метеори

Монастирі Метеори – один з найбільших монастирських комплексів в Греції, прославлений, передусім, своїм унікальним розташуванням на вершинах скель. Чернечий центр був утворений в X столітті. У 1988 році монастирі були включені в список об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Метеори розташовані в горах Фессалії, на півночі Греції, на півночі ному Трікала. Вони знаходяться в горах Хасия, недалеко від річки Пиниос, 1-2 кілометрах на північ від міста Каламбака (колишня Стаги) і в 21 кілометрі на північний захід від міста Трікала. Нині діють лише 6 монастирів.

Щоб відвідати всі 6 монастирів за один день встигнути розглянути їх пам’ятки, рекомендується почати з монастирів Святого Миколая (Ayiou Nikolaou Anapavsa), Варлаама(Varlaam ) і Великої Метеори (Great Meteoron), до обідньої перерви (з 13:00), коли монастирі закриваються для відвідувачів. А потім, вже після обіду, відправитися в Св.Руссану (Roussanou), монастир Св.Трійці (Ayias Triadhos) і Св. Стефанія (Ayiou Stefanou).

У всіх монастирях дотримується строгий дрес-код : плечі повинні бути закриті, чоловіки повинні бути одягнені в довгі штани, а жінки – у довгі спідниці. Монастирі Метеори – прекрасне місце з багатою історією, якому обов’язково слід приділити увагу.