Античний Сіде

Античний Сіде

Античний Сіде

Античний Сіде

Античний Сіде – невелике місто на півострові, в 75 км від Анталії, один з найбільш жвавих курортів півдня Туреччини. Це головна археологічна зона Туреччини, яка перебуває під охороною держави.

Безліч збережених тут античних пам’яток перетворили Сіде у місто-музей. Руїни стародавнього міста знаходяться на півострові Селіміє. Від материкової частини суші його відокремлюють стіна і рів. Потрапити на територію древнього міста ви можете, пройшовши через добре збережені ворота еллінського періоду.

Стара вулиця з залишками колон з боків приведе вас прямо до римських лазень. У них зараз розмістилася експозиція археологічного музею. Все, що було знайдено при розкопках Сіде, ви зможете побачити тут: мармурові саркофаги, фрески, стели і фрагменти настінних фризів.

Відразу за лазнями розташовувалася міська ринкова площа – агора, де добре видно круглий фундамент храму богині Тихе – богині долі та випадку. Далі ви побачите руїни стародавнього театру, який вміщав більше сімнадцяти тисяч глядачів. На його арені проводилися бої гладіаторів. Від храму Аполлона і храму Афіни залишилися лише невеликі фрагменти майданчиків перед входом в храм і уламки колон.