Бар «Флорідіта»

Бар «Флорідіта»

Бар «Флорідіта»

Бар «Флорідіта»

У старій частині Гавани, на вузькій вуличці Обіспо, в декількох кроках від Національної Галереї Образотворчих Мистецтв, стоїть невеликий червоний будинок з вивіскою “El Floridita”. Це рибний ресторан і бар, який прославив Ернест Хемінгуей.

Одного разу Хэмингуей випадково зайшов у “Флоридиту” і, спробувавши місцевий коктейль “Дайкірі” на основі рому, прийшов у такий захват, що став відвідувати цей бар регулярно. Тепер дорогою від готелю “Ambos Mundos”, де він знімав номер у 1932-39 рр, до “El Floridita” ходять натовпи туристів, шанувальників великого письменника. Навіть, коли Хэмингуей переселився за межі Гавани, він разом з дружиною часто відвідував улюблений бар. “Мій мохіто в La Bodeguita , мій дайкірі в El Floridita” – любив казати він, смакуючи солодкий коктейль і працюючи над рукописом повісті “Старий і море”.

У 2003 році скульптор Хосе Вілья Соберон відлив статую письменника в повний зріст. Тепер бронзовий Хэмингуй сидить в тому самому кутку за барною стійкою, де любив сидіти і сам письменник.