Бар «Флорідіта»

Бар «Флорідіта»

Бар «Флорідіта»

Бар «Флорідіта»

У старій частині Гавани, на вузькій вуличці Обіспо, в декількох кроках від Національної Галереї Образотворчих Мистецтв, стоїть невеликий червоний будинок з вивіскою «El Floridita». Це рибний ресторан і бар, який прославив Ернест Хемінгуей.

Одного разу Хэмингуей випадково зайшов у «Флоридиту» і, спробувавши місцевий коктейль «Дайкірі» на основі рому, прийшов у такий захват, що став відвідувати цей бар регулярно. Тепер дорогою від готелю «Ambos Mundos», де він знімав номер у 1932-39 рр, до «El Floridita» ходять натовпи туристів, шанувальників великого письменника. Навіть, коли Хэмингуей переселився за межі Гавани, він разом з дружиною часто відвідував улюблений бар. «Мій мохіто в La Bodeguita , мій дайкірі в El Floridita» — любив казати він, смакуючи солодкий коктейль і працюючи над рукописом повісті «Старий і море».

У 2003 році скульптор Хосе Вілья Соберон відлив статую письменника в повний зріст. Тепер бронзовий Хэмингуй сидить в тому самому кутку за барною стійкою, де любив сидіти і сам письменник.