Вірменський квартал

Вірменський квартал

Вірменський квартал

Вірменський квартал

Вірменський квартал, розташований в південно-західній частині Старого Міста, займає близько однієї шостої його території. Вважається, що він розташований на місці палацу царя Ірода Великого. До початку 20 століття квартал був переважно релігійним, але з 1915 року він почав інтенсивно заселятися біженцями, які пережили турецьку різанину, серед яких було багато світських людей.

В центрі кварталу розташована Патріархія. Напис на її залізних воротах говорить «Ці ворота споруджено з ініціативи патріарха Крикора в 1646 році». При ній діє бібліотека, створена в 1929 році на кошти, вірменського мільйонера і мецената Калюста Гульбекяна, і музей, експозиція якого присвячена багатовікової вірменської історії.

Однією з головних визначних пам’яток Вірменського кварталу в Старому місті Єрусалиму є Собор Святого Якова, побудований в 12 столітті на руїнах візантійської церкви. Церква присвячена одному із дванадцяти апостолів Ісуса – Якову. Це головна вірменська церква Єрусалиму, багато прикрашена скульптурами, іконами та іншою релігійною атрибутикою.

У кварталі є національні школи, працює безліч магазинів. Це один з найбільш замкнутих і небагатолюдних кварталів Старого міста. Вірмени живуть тут своєю нечисленною і згуртованою громадою, говорять на своїй мові, вчаться в національних школах. Серед мешканців цього кварталу багато художників, фотографів, ремісників. Їх гончарні вироби користуються попитом у туристів і жителів міста.