Собор Святої Софії

Собор Святої Софії

Собор Святої Софії

Собор Святої Софії

Храм Святої Софії – чудо архітектури VI століття, пам’ятка візантійського зодчества, вражаюче будівля з християнської мозаїкою, скандинавськими рунами і бібліотекою султана. Перетворений на музей в 1935 році. У 1992 році Собор Святої Софії був включений до «Списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО».

Собор був побудований в 324-337 роках при візантійському імператорі Костянтині I. За всю історію свого існування собор не раз перетворювалася на руїни завдяки набігам, війнам, захоплень, пожеж та землетрусів. Останні мучили храм цілих 7 разів. Але, як і належить святині, Собор раз за разом воскрешали.

Купол храму в діаметрі досягає в середньому 31,36 метрів і досягає у висоту 55,60 метрів; він лежить на 40 ребрах, кожна шириною 1,1 метра. Вага будівлі несуть 107 колон, з яких 40 знаходяться внизу і 67 нагорі.

До загадковим місцям храму відноситься плачуча колона, покрита міддю. Якщо доторкнутися до неї хворим місцем, біль зникне, плюс до цього колона виконує бажання. Ще одна загадка – прохолодне вікно. Місце, з якого при будь-якій погоді тягне прохолодою і лунає легкий шум.