Гробниця Тутанхамона

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>
Гробниця Тутанхамона – видатне археологічне відкриття XX століття. Вона була виявлена в 1922 році.

Гробниця розташована в Луксорі в Долині царів. Це єдина гробниця, яка майже не розграбованої збереглася до нашого часу. Відкриття гробниці пов’язано з іменами англійського лорда Карнарвона і археолога Говарда Картера.

Гробниця Тутанхамона була однією з найбагатших. Молодий фараон помер у віці 18 років, тому гробницю не встигли підготувати належним чином. Проте мумія з голови до ніг була обсипана коштовностями: від простих золотих предметів до вишуканих ювелірних творів. Труну, в якій лежала мумія Тутанхамона, зображеного в образі Осіріса, був цілком зроблений з масивного золотого листа товщиною від 2,5 до 3,5 міліметрів. За своєю формою він повторював два попередніх, але його декор був більш складним. Тіло фараона захищали своїми крилами богині Ісіда і Нефтіда; груди і плечі — шуліка і кобра (богині—покровительки Півночі і Півдня). Ці статуетки були накладені поверх труни, причому кожне пір’ячко шуліки було заповнено шматочками самоцвітів або різнокольорового скла.

У гробниці знаходилися чудові твори мистецтва. Разом з Тутанхамоном було поховано понад двох тисяч цінних предметів. Щоб винести все це назовні, знадобилося 7 тижнів.
Зараз скарби з гробниці Тутанхамона виставлені в Єгипетському музеї в Каїрі і займають там 10 залів.