Петергофський архітектурно-парковий комплекс

Петергофський архітектурно-парковий комплекс

Петергофський архітектурно-парковий комплекс

Петергофський архітектурно-парковий комплекс

Недалеко від Санкт-Петербурга знаходиться один із самих чудових архітектурно-паркових комплексів в нашій країні – «Петергоф». Особливо вражає цей парк під час роботи численних фонтанів.

Імператор Петро I задумував Петергоф як найрозкішнішу річну царську резиденцію. І сьогодні, мабуть, немає в нашій країні більш чудового архітектурно-паркового комплексу, ніж Петергоф. Цей парк повинен був затьмарити, за задумом Петра, всі європейські аналоги.

Верхній сад займає площу 15 га, а Нижній парк – 105 га – тут знаходиться найбільший у світі комплекс фонтанів. Морський Канал ділить Нижній парк на дві частини — східну і західну. У східній частині розташовані каскад «Шахова гора» і два Римських фонтану, у західній — каскад «Золота гора» і два Менажерных фонтану. Шедевром архітектури вважається Великий Палац, виконаний у стилі бароко. З Верхнім садом і Нижнім парком він утворює єдиний ансамбль.

Крім цього, на території парку розташовані Царицин павільйон, виконаний за образом вілл давніх Помпей, Ольгин павільйон – триповерхова вежа в неаполітанському стилі, що виступає з води. Павільйон «Ермітаж» – невелика будівля, предназначавшееся в свій час для проведення сімейних обідів. Головна особливість павільйону – підйомний стіл. Палац «Монплезір» – найулюбленіше споруда Петра I – він особисто вибирав для нього місце, розробляв план будівлі. На сьогоднішній день «Монплезір» – одне з небагатьох, що збереглися з тих часів будівель і уникли перебудови.

Сьогодні на території «Петергофа» працює 21 музей.