Замок Гала Дали в Пуболі

Замок Гала Дали в Пуболі

Замок Гала Дали в Пуболі

Замок Гала Дали в Пуболі

Середньовічний замок в Пуболі, датований XI століттям, являє собою будинок з прилеглою до нього церквою, з внутрішнім двором і прекрасним садом у французькому стилі. Протягом століть замок кілька разів перебудовували, імовірно — в роки розквіту бароната. Це орієнтовно кінець XIV століття – початок XV століття.Гала Дали, Олена Іванівна Дьяконова оформила придбання замку офіційним шляхом 1 червня 1970 року. Всього за два роки до цього Сальвадор Дали вирішив нарешті виконати обіцянку, яку дав улюбленій жінці ще в 30-х роках. А саме — подарувати їй замок.

У 1968 році велися будівельні роботи по спорудженню театру-музею, і, незважаючи на високі темпи будівництва, Дали дав розпорядження знайти замок, бажано неподалік від Порт-Льигата. Коливань з приводу запропонованого замку в Пуболі у Сальвадора Далі не виникло. По закінченні часу цей замок став своєрідним притулком для Гала.

Облаштування замку ні в якому разі не можна було назвати традиційним. Рясна рослинність, живопис і навіть дещо надмірне захоплення скульптурою, бароковими елементами. Тут багато символіки, яку можуть зрозуміти тільки посвячені. Все ті ж погруддя Вагнера, тварини у вигляді кам’яних або гіпсових фігур. Опудала тварин теж встановлювалися. Метою було створення місця таємничого, повного загадок і секретів, а внутрішній простір неодмінно мало відрізнятися красою. Подружжя Дали цілком досягла успіху в досягненні цієї мети — яскравим прикладом можна вважати приміщення кухні, де обладнали зал для музики.

Слід зазначити, що сам Сальвадор Дали особисто брав участь у декораторських роботах, в оформленні саду і кількох кімнат, а так само окремих елементів