Московський вокзал Санкт-Петербурга

Московський вокзал Санкт-Петербурга

Московський вокзал Санкт-Петербурга

Московський вокзал Санкт-Петербурга

Московський вокзал у місті Санкт-Петербурзі розташований в самому центрі міста – на площі Повстання. Це один з п’яти вокзалів Північної столиці і входить у число трьох найбільш завантажених вокзалів Росії. Обслуговує поїзди далекого прямування і, звичайно, у великій кількості поїзда на Москву.

У 1842 році Микола перший підписав указ про будівництво залізниці між двома столицями та спорудженні вокзалів.В 1943 році архітектор Костянтин Тон почав роботу над проектом. Місцем для будівництва став центр міста, що було дуже зручно для пасажирів і вписувалося в інші будівлі міста. Так як імператор хотів, щоб вокзали в Москві і Санкт-Петербурзі були ідентичні, Московський вокзал практично “близнюк” Ленінградській.

У 1993 році бюст в. І. Леніна в залі прибуття був замінений бюстом Петра, а на початку 2000-х років Московський вокзал був повністю відреставрований і оснащений автоматизованою системою контролю оплати проїзду пасажирами приміських поїздів. Зараз це комфортний сучасний комплекс, який обслуговує щоденно понад 15 тисяч пасажирів поїздів далекого прямування і близько 30 тисяч осіб, які користуються поїздами приміського сполучення.