Тинський храм

Тинський храм

Тинський храм

Тинський храм

Архітектурна домінанта Староместской площі Праги. Будівництво храму почалося в XIV столітті, а остаточно завершився лише на початку XVI. У загальній складності роботи тривали понад 160 років! Храм не раз перебудовувався, реставрувався, у нього з’являлися нові приміщення та елементи декору.

Вже до початку XV століття храм став не тільки духовним центром Старого Міста, але також і головним гуситским костелом Праги. Доля у нього була непростою: у 1621 році храм був переданий єзуїтам, з нього зняли золоту чашу, символ Реформації, і напис «Правда перемагає». В 1679 році храм постраждав від пожежі, після чого неф став нижче.

Однак, незважаючи на всі випробування, і сьогодні Тинський храм являє собою одне з найвеличніших і монументальних будівель Праги. Фронтон відрізняється суворої готичної красою; над бубні сяє статуя Мадонни. Над фасадом височіють дві 80-метрові башти, побудовані в різний час. Якщо придивитися, можна помітити, що вежі несиметричні, це характерно для готичного стилю. Обидві вежі вінчають балюстради і кутові башточки, які роблять храм схожим на казкову декорацію. Зовнішній вигляд храму відмінно гармонує з внутрішньою обробкою, практично повністю виконаним у стилі бароко.

У Тинському храмі поховані близько 60 відомих і маловідомих особистостей (серед перших астроном Тихо Бразі), зберігається прах великих людей і героїв Чехії.