Піраміда Хефрена

Піраміда Хефрена

Піраміда Хефрена

Піраміда Хефрена

Піраміда Хефрена знаходиться на плато Гіза, де поряд розташовані легендарний Сфінкс і піраміда Хеопса.Піраміда Хефрена займає друге місце за величиною серед пірамід Єгипту і датується XXVI століттям до нашої ери, а висота споруди становить 143,9 метра. Вхід у піраміду розташований з її північної сторони.

Раніше піраміда мала вапнякове покриття усією своєю поверхні, яке збереглося до нашого часу лише в її верхній частині, надаючи споруді запам’ятовується і пізнаваний вигляд. Завдяки розташуванню на деякому підвищенні порівняно з пірамідою Хеопса, піраміда Хефрена візуально сприймається вище останньої.

Всередині піраміди знаходиться саркофаг, виконаний з шліфованого граніту. Кам’яна кладка здійснювалася без застосування розчину, який використовувався лише для обробки. Для дружини фараона поруч була побудована піраміда менших розмірів. Також неподалік збереглися залишки робочого селища, в якому, мабуть, проживали будівельники піраміди. Деякі вчені вважають, що Сфінкс є частиною похоронного комплексу, основною складовою якого є піраміда Хефрена.