Михайлівський сад

Михайлівський сад

Михайлівський сад

Михайлівський сад

В центрі міста, біля храму Спаса-на-Крові, знаходиться тихий і прекрасний куточок природи, який розташувався майже на 10 га землі – це Михайлівський сад. Він оточений парканом із сітки, прикрашеної кованими переплетеннями стебел і великих квітів. Всі ковані елементи були виконані на заводі «Карл Виклер» за проектом А. А. Парланда у 1903-1907 роках.

Історія цього місця почалася ще в петрівське час, коли тут був побудований палац для дружини Петра I. В саду розташовувалися оранжереї для вирощування різних екзотичних фруктів і ставки з живою рибою. Сюди спеціально завезли з Псковської губернії кілька десятків соловйов.

Карл Россі, архітектор, в 1817 р. починає будувати резиденцію для брата царя Олександра II – Михайла Павловича. По закінченню будівництва в 1825 році, Третій Літній сад отримав своє нинішнє ім’я – Михайлівський, і став дуже пейзажним. У ньому розташовуються великий луг, звивисті доріжки, природні водойми. Олена Павлівна, дружина великого князя, стає власницею палацу і парку, використовуючи останній для кінних прогулянок і проведення театралізованих свят.

Після того як Палац Михайла Павловича стає Російським музеєм, Михайлівський сад відкривають для широкої публіки.